wtorek, 31 stycznia 2017

Powrót w przeszłość – dzieciństwo.

... Cześć ...


Znalezione obrazy dla zapytania dzieciństwo cytaty


        Wróćmy na chwilę wspomnieniami do tego okresu w życiu, który nazywamy dzieciństwem.  Jako dzieci patrzyliśmy na świat inaczej. Praktycznie jedynym problemem było to, że doba trwa tylko 24h, lub mama woła do domu. Strach wywoływały straszne potwory wychodzące z szafy lub te mieszkające pod łóżkiem.
Machaliśmy do samolotów, mając nadzieję, że może któryś pasażer nas zobaczy i odmacha.  Z twarzy nie schodził nam uśmiech. Cieszyliśmy się każdą chwilą i każdym kolejnym dniem. Skakaliśmy po kałużach, traktując to jak najlepszą zabawę.  Wracaliśmy do domu z obdartymi kolanami, a szczęście z kolejnego sinika było nie do ogarnięcia. Gdy późną jesienią po przebudzeniu było biało, myśleliśmy, że spadł śnieg i nie dopuszczaliśmy możliwości, że to tylko lekki przymrozek. Wieczorami siadaliśmy, wyciągaliśmy gry planszowe i spędzaliśmy przy tym czas z rodziną.

Znalezione obrazy dla zapytania dzieciństwo cytatyMówiliśmy to, co myśleliśmy i byliśmy szczerzy do bólu, nie zważając na nic. Wtedy ważniejsze było wyjście z przyjaciółmi pograć w piłkę lub bawić się w łapanego, niż  siedzenie przy komputerze i sprawdzanie co słychać na facebook’u czy innych portalach społecznościowych. Tak naprawdę teraz internet przysłania nam świat. Zamiast wyjść do ludzi, siedzimy w sieci. Wcześniej na komputerze szkoliliśmy tylko swoje zdolności na paint’cie. 


      Gdy byliśmy mali, nie docenialiśmy tego okresu w naszym życiu.  Wtedy chcieliśmy dorosnąć. Teraz niewątpliwie większość wolałaby się cofnąć do wcześniejszych lat.

      Niestety są też przypadki, gdzie dzieciństwo wcale nie było takie cudowne. Niektórzy podczas swoich najmłodszych lat przeszli bardzo wiele przykrych chwil, co bezpośrednio wpłynęło na ich dalsze życie.
   Jeśli w dzieciństwie  czuliśmy, że jesteśmy kochani, teraz czujemy, że jesteśmy warci miłości. Jeśli jednak nie doznaliśmy troski, opieki i miłości, a zamiast tego spotkały nas upokorzenia i nieprzyjemności to w dorosłym życiu boimy się uczuć. Kreujemy swój świat, w którym zamykamy się, nie wystawiając się zbytnio na światło dzienne. Chowamy urazy z przeszłości.


     Dzieciństwo było początkiem. Od tego się zaczęło. Później zaczęliśmy dorastać, kształtować swój charakter i osobowość. Niektóre rzeczy i wartości stały się ważniejsze, a inne straciły na wartości. W każdym z nas niewątpliwie została jakaś cząstka z dziecka. Niektóre rzeczy w nas się nie zmieniają, więc może właśnie gdzieś wewnątrz odzywa się ten cichutki, młodziutki głosik. Nie zagłuszaj go. 


Znalezione obrazy dla zapytania dzieciństwo cytatyBuziaki,
Natalia


19 komentarzy:

 1. Pamiętam jak grało się na podwórku w piłkę do późnego wieczoru. Mnóstwo znajomych i szalone plany.''Niektóre rzeczy w nas się nie zmieniają, więc może właśnie gdzieś wewnątrz odzywa się ten cichutki, młodziutki głosik. Nie zagłuszaj go'' - bardzo podobają mi się te zdania.
  zmienicswiat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamietam moje beztroskie dzieciństwo.. było cudowne! Teraz często wracam myślami do szczenięcych przygód.. (jazda na krowie, ucieka przed wściekłym gąsiorem, noc w stogu czy bazy w wielkich wierzbach w ogrodzie jordanowskim w moim mieście rodzinnym). Jednocześnie dbam.. by w moim dorosłym życiu, moje wewnętrzne dziecko miał się dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka mała uwaga Natalio ... zlikwiduj gadżet z muzyką, jest irytujący, szczególnie, kiedy masz słuchawki na uszach, słuchasz swojej muzyki i nagle wchodząc na blog jesteś atakowany innymi dźwiękami. To porównywalne z niechcianymi głosowymi reklamami. Wielu odwiedzających skreśli Twój blog tylko dlatego, ze pierwsze co musi zrobić to szukać gdzie ma wyłączyć muzykę. :)

   Uściski!

   Usuń
 3. Pamiętam to. Gdy mróz i śnieg nie przeszkadzał w zabawie. Gdy chodziłam po kraweznikach i s piewalam śmieszne piosenki sama do siebie na głos idąc z mamą pod rękę.
  aniolek4.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Oooo tak zdecydowanie teraz większość chciałaby powrócić do okresu dzieciństwa , beztroskiej zabawy , braku problemów :) Ale niestety to niemożliwe musimy chwytać każdy aktualny dzień i to nim się cieszyć , a nie wracać do przeszłości :)!

  OdpowiedzUsuń
 5. dziecinstwo tak szybko mija a po 18 to czas dosłownie przyśpiesza
  obserwuje i zapraszam do mnie

  http://mademoiselleshirley.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Great blog :)

  http://shizasblog.blogspot.com/

  Would you like to follow each other on Gfc???Please follow my blog ll follow back.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja tam nie chciałam być dorosła. Jako dziecko chciałam już zawsze się bawić i być dzieckiem. Tak sobie obiecywałam.. No trochę nie wyszło, bo lalek barbi nie ma no ale cóż :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja nigdy nie chciałam dorosnąć. Podobało mi się beztroskie życie... niestety nikt nie pytał mnie o zdanie, czy chcę być dorosła :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy tego chcemy czy nie chcemy - dojrzewamy,nasz życie się zmienia, wygląda inaczej niż w dzieciństwie. Ale to nie oznacza,że musimy automatycznie niszczyć w sobie to co mamy z dziecka. Bo każdy z nas ma lub może mieć te cechy dziecka i one wcale nie muszą się wykluczać z dorosłością. Wręcz przeciwnie,całkiem fajnie mogą ją współtworzyć i urozmaicać. Wystarczy sobie na to pozwolić. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. To był fajny czas. Bardzo lubię wspominać tamten okres. Tak miło się robi na sercu ^^ Najpiękniejsze w dzieciach jest to, że zawsze mówią prawdę, są sobą. I ten szczery uśmiech *.* Niestety ten czas szybko mija i życie wymaga od nas dorosłości, odpowiedzialności, radzenia sobie z narastającymi problemami. Uważam, że każdy dorosły ma w sobie coś z dziecka i warto czasem wrócić do przeszłości i zrobić coś dziecinnego, co najlepiej wspominamy. Pozdrawiam
  ludziesamotni.blogspot.com
  curiousthingsm8.blogspot.com - blog kolegi :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mega chciałabym wrócić do czasów dzieciństwa... Życie wtedy było dużo prostsze, nie trzeba się było niczym przejmować :) Szkoda, że to nigdy nie wróci..

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie! UNREALIZABLE

  OdpowiedzUsuń
 12. Ojej to były czasy...teraz nikt nie gra w gumę, czy bawi się w podchody, a podwórka są praktycznie puste. Zdarte kolana i jedna, jedyna bajka w tv trwająca aż 15 minut.

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetnie napisane!

  Zapraszam na nowy wpis! Koniecznie sprawdź, bo przygotowałam coś fajnego! :)
  ALEXANDRAK-BLOG.BLOGSPOT.COM


  OdpowiedzUsuń
 14. Tak, dzieciństwo... Zdarte kolana, pełno siniaków, zabawy do późna i zero zmartwień (może oprócz tego, w co ubrać lalkę :D). Z jednej strony trochę tego brakuje, ale z drugiej cieszę się, że mogłam rozwijać się dalej i poznać nowych ludzi:)
  paulan-official-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. oj tak, dzieciństwo... może mam dopiero -naście lat, ale widzę, że tyle się zmieniło w moim życiu, aż czasami chciałoby się tam wrócić, ale tylko na chwilę, bo jednak w każdym wieku jest coś niesamowitego :) Świetnie napisane :D
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 16. Dzieciństwo - okres czasu, gdzie w pewnym momencie każdy chce do niego wrócić..
  Pamiętam jak każde wakacje spędzałam u babci i późne siedzenie na dworze ( " max. 21 " ) hehe. Zapraszam, obserwuję http://czekolada23.blogspot.com/?m=0

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo fajny blog, zostaje tu na dłużej i fajny post. Obserwuje i liczę na rewanż www.mysterious-natalia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Tęsknie za tym beztroskim czasem ;/

  Zapraszam :
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń